قالب وردپرس درنا توس
Home / Business / 500s [lista – 21.07.2019]

500s [lista – 21.07.2019]Renault Clio, Hyundai i20, Opel Corsa, Dacia Lodgy – to wybrane propozycje samochodów dla 4-osobowej rodziny, które można będzie sfinansować z rozszerzonego programu 500+ – oceniają eksperci Carsmile ,

Miesięczne koszty użytkowania pojazdów mieszczą się w granicach lub nieznacznie przekraczają 1 000 zł, a samochody idealnie sprawdzą się w codziennym użytkowaniu, tj. podwożeniu dzieci do szkoły czy na zajęcia sportowe.

Zgodnie z przedwyborczą obietnicą PiS, jeszcze w tym roku programem 500+ ma zostać objęte również pierwsze dziecko. Oznacza to, że 4-osobowa rodzina miałaby do dyspozycji 1 000 zł miesięcznie, a rodzina z trojką dzieci ̵

1; 1 500 zł. Nowe zasady programu mają wejść w życie przed jesiennymi wyborami.

PiS obiecuje: 500 plus na pierwsze dziecko, "13" emerytura dla najstarszych.

Bezpieczeństwo i minimum komfortu

Ponieważ rozszerzony program 500+ wzbudza sporo emocji i jest szeroko dyskutowany, eksperci Carsmile postanowili sprawdzić, jakie samochody można byłoby sfinansować nowymi, powiększonymi świadczeniami dla rodzin. Przyjęli założenie, że auta powinny być wyposażone w podstawowe systemy bezpieczeństwo takie, jak: ABS czy ESP lub ESC (systemy stabilizujące tor jazdy). Z uwagi na fakt, że samochodem mają podróżować dzieci, w standardzie wyposażenia powinny też znaleźć się specjalne uchwyty ISOFIX służące do bezpiecznego montażu fotelików. Aby pojazdy zapewniały podróżującej rodzinie minimum comfortu, przyjęto również, że powinny posiadać klimatyzację i radioodtwarzacz.

Uwaga! Te osoby mogą stracić świadczenie 500 plus [lista]

Celem analizy było wytypowanie samochodów, których miesięczny koszt użytkowania (bez paliwa) będzie zbliżony do 1 000 lub 1 500 zł. W pierwszej odsłonie raportu przedstawiono cztery wyjątkowo ekonomiczne samochody dla 4-osobowej rodziny, otrzymującej z programu 500+ co miesiąc tysiąc złotych. W zestawieniu zaprezentowano trzy różne warianty wkładu własnego, tj. brak wkładu oraz kwoty 3 000 zł i 6 000 W analizie przyjęto, że samochody są użytkowane w form wynajmu długoterminowego. Najem jest najlepszym sposobem na to, aby zminimalizować miesięczne koszty użytkowania pojazdu, a jednocześnie finansować car for otrzymywanego co miesiąc świadczenia Społecznego.

Trzy hatchbacki

Dysponując kwota około tysiąca złotych miesięcznie możemy pozwolić sobie na miejskie car, for example segmentu Eksperci Carsmile wytypowali cztery popularne na polskim rynku auth: trzy hatchbacki – Renault Clio, Hyundaia i20 i Opla Corsę – oraz jednego dostępnego w tym budżecie minivana – Dacię Lodgy. Trzy pierwsze samochody w topełności wystarczą na wygodne podróżowanie na niedługich dystansach. Doskonale sprawdzą się w warunkach miejskich, do podwożenia dzieci do szkoły, na base czy salę gimnastyczną. Przy założeniu miesięcznego przebiegu na poziomie 1 000 kilometrów, koszt wynajmu Renault Clio, Hyundaia i20 i Opla Corsy never przekracza kwoty świadczenia z programu 500+ dla dwójki dzieci i wynosi odpowiednio 924 zł, 978 zł i 986 zł dla założonego wkładu własnego na poziomie 6 000 zł.

Nowe auto po 3 latach

Na całkowitą kwotę miesięcznego abonamentu składa się część stała oraz kilometrówka uzależniona od przebiegu auta. W abonamencie uwzględnione są koszty serwisów, ubezpieczenia AC i OC oraz zakupu i wymiany opon. Użytkownik sam płaci za paliwo. Do analizy przyjęto, że umowa wynajmu zawierana jest na 3 lata, aby stosunkowo szybko można było wymienić samochód na nowy, na przykład w sytuacji, gdy rodzina się powiększy.

12-osobowa rodzina z Bydgoszczy nie chce pomocy – dzięki 500 plus [19659009] Przy niewielkiej dopłacie minivan

Jeżeli chcielibyśmy skusić się na auto, w którym pomieścimy bagaże na wakacyjny wyjazd, waito rozważyć Dacię Lodgy. Decodując się na minivana przekroczymy niestety kwotę uzyskiwaną z programu 500 zł dla wkładu własnego na poziomie 6 000 zł. Maksymalna dopłata do Dacii Lodgy to 332 zł miesięcznie w przypadku całkowitego braku wkładu własnego. Pamiętajmy jednak, że wybierając ten model, rodzina mogłaby poruszać się większym autem, które i tak w większości byłoby finansowane z programu 500+. Rozwiązaniem może być też opóźnienie wynajmu samochodu o pół roku, odkładanie całej kwoty świadczenia z tego okresu i wniesienie 6 000 zł wkładu własnego. Posiadanie wkładu własnego never jest jednak obowiązkowe przy wynajmie długoterminowym.

Jakub Dasiewicz, Katarzyna Siwek

Wideo
    


Source link