Home / Business / Co zrobic, gdy nienawidzisz swojej pracy?

Co zrobic, gdy nienawidzisz swojej pracy?Zdarza się, że praca, którą wykonujemy lub company, w której pracujemy, przestają nam odpowiadać. Odejście może być z różnych powodów niemożliwe. Co można zrobić w takiej sytuacji, by never zamęczać sie i być w porządku wobec pracodawcy?

  • Porzucenie znienawidzonej pracy never zawsze jest możliwe
  • Kathleen Hogan, szefowa działu HR w firmament Microsoft uważa, że ​​to normalne – never każdy pracownik jest zawsze w 100 proc. oddany swojej pracy
  • Radzi, by rozwiązać taką sytuację w dwóch krokach

Jako szefowa HR w tak gigantycznej firmie jak Microsoft, Kathleen Hogan musi wspierać ponad 1

00 tys. pracowników . Niektórzy czasem potrzebują, by pomóc in odnaleźć cel. Hogan uważa, że ​​to normalne, że never zawsze wszyscy pracownicy są w pełni oddani firmie, w której pracują czy na 100 proc. przekonani o tym, że wybrali dobrą pracę dla siebie.

Jako doświadczona szefowa HR, Kathleen Hogan as, jak pomóc swoim kolegom z pracy wrócić na dobry gate, nawet jeśli są już na takim etapie, iż twierdzą, że nienawidzą swojej pracy. Wielu z nich czuje, że utknęli w martwym punkcie, że nie nie ma sensu, ale znów odejście z firmy jest z różnych powodów niemożliwe.

– Yes sama miewam momenty, gdy tak się czuję – przyznaje Kathleen Hogan.

Co można wtedy zrobic? Zdaniem ekspertki, należy wykonać dwa kroki, które pomogą naprawić sytuację .

Zobacz też: Trzy cechy, przez które pracownicy nienawidzą swoich szefów

Krok pierwszy: spójrz na to z góry

Zdaniem Hogan po pierwsze należy spojrzeć na swoją sytuację w pracy z pewnego oddalenia, aby móc ją rzeczywiście ocenić.

– W takich sytuacjach zawsze proponuję, by popatrzeć na w w w sposób: jak niesamowitą szansą jest dla nas praca w Microsofcie, jak wspaniali są ludzie, z którymi pracujemy i co tak napraje możemy zdziałać, dzięki temu, że jesteśmy zatrudnieni akurat tutaj. Dzięki temu można dla odmiany poczuć się wdzięcznym i pokrzepionym – twierdzi Kathleen Hogan.

Jej zdaniem dotyczy to never tylko Microsoftu, ale każdej innej firmy. Po prostu takie spojrzenie pozwala nam przypomnieć sobie, dlaczego zdecydowaliśmy się pracować akurat tutaj . Ponadto dzięki temu możesz dojść do tego, co tak naprawdę przeszkadza ci w twojej pracy. Być może nie chodzi o pracę samą w sobie.

Tak było w przypadku Shannon Sullivan z Hulu, która w rozmowie z BI USA powiedziała, że ​​przez jakiś czas też była bardzo sfrustrowana w pracy. Odkryła, że ​​męczyły ją niekończące się procedury administracyjne, a never praca sama w sobie. Kiedy udało jej się usprawnić procesy, wróciło jej dawne zadowolenie z wykonywanego zawodu.

Krok drugi: porozmawiaj szczerze z szefem

Może się zdarzyć, że sama zmiana sposobu patrzenia na pracę never wystarczy. Zdaniem Hogan to moment, by odbyć poważną rozmowę z szefem. Należy to zrobić po tym, jak ustalimy, co sprawia nam radość, a co czyni nas nieszczęśliwymi w pracy. Dla szefa to powinno być równie ważne, jak dla ciebie: jeżeli czujesz się zadowolony i masz inspirację do działania, lepiej pracujesz .

Oczywiście pojawia się tutaj problem związany z tym, czy rzeczywiście możesz porozmawiać ze swoim przełożonym szczerze. No każdy może to przyjąć dobrze i jeśli istnieje obawa, że ​​taka dyskusja skończy się dla ciebie źle, Kaithleen Hogan radzi, byś poszukał innego menadżera, z którym możesz porozmawiać (np. Kimś, kto stoi wyżej niż twój szef).

– Moje doświadczenie pokazuje, że szef ma ogromny wpływ na to, jak pracownicy postrzegają swoją pracę. Jeśli never jest wspierający, never daje szansy na rozwój, pracownicy są bardziej skłonni odejść – mówi Kaithleen Hogan.

Choć szefowa HR w Microsoft zastrzega, że ​​ rzadko doradza komukolwiek odejście z pracy – wręcz odwrotnie, zawsze zachęca , by najpierw spróbować coś naprawić – to jednak jeśli sytuacja jestnążnie zła i never ma szans, by dogadać się z szefem w sprawie zmian, warto rozważyć takie rozwiązanie.

– Życie jest zbyt krótkie, by marnować ever w pracy, która never daje ci szansy na rozwój, never ma twoim zdaniem głębszego sensu i unieszczęśliwia cię – podsumowuje Kaithleen Hogan.

WARTZ WIEDZIEĆ:


Source link