قالب وردپرس درنا توس
Home / Poland / "Never wdawać się w dyskusje"; "Jutro does not tak by się never obronił"

"Never wdawać się w dyskusje"; "Jutro does not tak by się never obronił"" Never wdawać się w dyskusje, ale klepic komentarze co jakiś czas"; "Jutro does not tak by się never obronił już, na dobicie" – to fragmenty materiałów ze śledztwa ws. afery w Inowrocławiu, które ujawnia portal TVP Info. Mają one wskazywać na osobisty udział posła PO Krzysztofa Brejzy w grupie internetowych "hejterów".

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Afera w Inowrocławiu. Szokujące zeznania: Poseł Brejza przychodził raz w tygodniu. Wskazywano osoby, które należy atakowac w Internecie

CZYTAJ TAKE: Zero merytoryki, tylko inwektywy i groźby! Brejza straszy TVP Info pozwem. Kiedy się odniesienie do afery w Inowrocławiu?

W środę rano funkcjonariusze bydgoskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) rozpoczęli na terenie woj. kujawsko-pomorskiego przeszukania związane ze śledztwem dotyczącym osstwo dokonywanych na szkodę Urzędu Miasta Inowrocławia. Jak Podal w środę rano, w rozesłanym mediom komunikácie Themistocles Brodowski naczelnik wydziału Komunikacji Społecznej CBA, czynności prowadzono w blisko 30 lokalizacjach, w tym w Urzędzie Miasta Inowrocławia oraz innych instytucjach i przedsiębiorstwach oraz w miejscach zamieszkania osób prywatnych.

W tej sprawie śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Sprawa ma swój początek w 201

7 roku i rozpoczęła się od kontroli CBA. Biuro miało ujawnić, że inowrocławski ratusz księgował i realizował płatności za faktury wystawiane przez fałszywe podmioty gospodarcze lub podmioty, które nie świadczyły usług na rzecz miasta. Dotychczas sprawie postawiono 181 zarzutów.

Dziennikarze TVP Info ujawnili w piątek fragmenty zażąż w tej sprawie, z których wynikać, że poseł Poznań sztabu wyborczego partii Krzysztof Brejza stał za zlecaniem hejtu w internecie. W niedzielę przedstawiono zaś część materiałów ze śledztwa. Polityk PO miał osobiście kierować akcją w internecie, instruując swoją grupę.

Odkryłem jak komentować na inianach (portal lokalny w lnowrocławiu inianie.pl) z tora. Działa w 100% !! Vszystko robimy w Torze: 7. Zakładamy maila. Np. wwww.t.pl 2. Na inianach wchodzimy w disqs i tworzymy nowe account podając mail z punktu 1 🙂 3. Następnie wchodzimy on twitter i otwieramy nowe account. 4. Teraz dodajemy komentarze na inianach logując się przez twitter a never przez disqs !! 5. Twitter zapyta nas o podłączenie disqs, więc robimy to i wpisujemy dane utworzonego w pkt 2. Gotowe: teraz wpisujemy komentarze prosto z gate:))

– czytamy w ujawnionych "instrukcjach". Aplikacja Tor pozwala poruszać się po internecie incognito i ukrywać aktywność użytkowników przed reklamodawcami oraz dostawcami usług. Miala ona zostać zainstalowana na urządzeniach inowrocławskiego ratusza.

(…) korzystano z tego rozwiązania za pośrednictwem urządzeń, które mogly być połączone z ta siecią wystawiano negatywne komentarze, wrzucano grafiki, filmiki szkalujące opozycję, nie mam na myśli tylko opozycji lokalnej ale tez ogólnokrajową.

W dodatku szef sztabu wyborczego PO miał osobiscie kierować Akcja w internecie, wymyślając nieprawdziwe informacje Jeszcze podczas kampanii samorządowej w 2014 r.

"… straszyński chce zostać burmistrzem gniewkowa, czy możecie podziatac w ramach poligonu i wrzucić kilka komentarzy popierających Adama? Krótkie dłuuzsze ale żeby zrobić dym, poopowiadajcie jakies bajki o tym, ze psl się zglaszaja do nas działacze, zagrajcie zwłaszcza na Marszalka ze specjalnie będzie przyjeżdżal do inowroclawia żeby zmienić Staroste ze w regionalnym PSL Majewskiego CHCA zmienić, przytulajcie się no luzie i do pis i do sldowcow zdjęcia sobie z nimi porobcie, uściski uśmiechy pelna radość, fotke sobie strzelcie w fotelu przyszłego zarzasdu po sesji; D pelen teatr, wieeeeem !!! Walnijcie plotke o wewnętrznym sondażu robionym przez zarząd regionu po w powiecie: P0: 9 PBR: 6 PiS:% SLD: 5 RMWO TNSPolska dla ZR POkuj-pom wewnętrzny sondaz 7-9 IX U.] można poklepać serie komentarzy krótkie glosuje na brejze yes tez rownie glosuje na brejze, itp. Itd. Never wdawać się wdyskusje ale klepce co jakiś czas ".

W ujawnionych materiałach padają szokujące zdania:

" Wszystko tam promujemy, dziś poszły plansze. Jutro does not tak by się never obronił już. Na dobicie ".

Poseł Brejza miał również samemu przyznać, że ukrywa się pod fałszywą tożsamością i wykorzystuje ją w kampanii samorządowej w 2018 r.

"… 18.30 ino online (localny portal) rzuca komunikat o konfie Stachowiaka 19.45 jest 12 komentarzy, wszystkie prostachowiakowe (przez niego organizowane). Yes mogę komuś pisać i podsyłać dziesiątki komentarzy (mam inny profil na facebooku) ale potrzebna jest jedna dwie osoby które dostano paczke z 20 komentarzami i co 20 min each dorzuca. Pan Ireneusz (Stachowiak – kontrkandydat Ryszarda Brejzy) wyczyścił swoja tablicę – usunął rano wszystkie komentarze, które wieczorem otrzymał. Czyli – celnie i zabolało. Powtórzymy to dziś. "

Na portalu TVP Info czytamy również, że kiedy w urzędzie w Inowrocławiu wybuchła afera fakturowa i pojawili się tam funkcjonariusze CBA poseł Brejza przekazał swemu ojcu sugestie Marcina Kowalskiego (byłego dziennikarza GW, właściciela firmy PR), jak" wyciszyć aferę ".

" Hey. Bardzo zależy żeby w tym komunikacie pojawiła się taka jednoznaczna myśl, że ona utrudnia postepowanie. Je jak to jest możliwe, że taka osoba (80 zarzutów) chodziła wolna i nieskrepowana, podczas gdy powinna być zatrzymana i doprowadzona do prokuratury. W każdej chwili może zbiec za granicę, a prokuratura pozostaje bezradna. Cos takiego. Żeby ona bała się wyjść przed kamery. Żeby się bala ze yes sprzed tych kamer zgarnie policja ".

podsumowuje portal, że" grupa portalowa "Brejzy posługiwała się w swoich działaniach nieprawdziwymi informacjami i hejtem.

Nierzadko członkowie tej grupy w celu skompromitowania przeciwników politycznych podszywali się pod te osoby i podpisywali i nazwiskami wpisy, które mogły je kompromitować. Niektóre wypowiedzi przybierały formę gróźb

– czytamy.

Grupie miały być również osoby zatrudnione w urzędzie miasta Inowrocławia w w instytucjach podległych.

Wykonywały działania na rzecz Brejzów, w godzinach pracy. Używano do tego sprzętu urzędu miasta bądź zakupionych w tym celu urządzeń mobilnych z budżetu miasta, bądź z funduszy uzyskanych z fikcyjnych faktur

– napisano w artykule.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Jacek Karnowski: "Farma trolli" w Inowrocławiu to także twarz polski samorządowej. Czy na pewno podobne "instytucje" never działają w innych ratuszach?

TYLKO U NAS. Dlaczego Krzysztof Brejza, szef sztabu wyborczego KO, kandyduje do Senatu, a never do Sejmu? Bardzo CIEKAWY TROP

kpc / TVP Info / PAP


Source link