قالب وردپرس درنا توس
Home / World / Niemcy: Co 14. nowe małżeństwo jest jednopłciowe

Niemcy: Co 14. nowe małżeństwo jest jednopłcioweOd 1 października 2017 r. możliwe są w Niemczech małżeństva osób tej samej płci. Od tego czasu do końca 2018 r. pobrało się prawie 33 tys. homoseksualnych par.

Jak informuje DW, z danych Federalnego Urzędu Statystycznego w Wiesbaden wynika, że ​​w tym czasie w Niemczech zawartych zostało 449 466 małżeństw, co oznacza, że ​​co 14. nowy związek tworzą geje lub lesbijki.

Odkąd wprowadzono nowe przepisy na ślub zdecydowało się – do końca 2018 r. – 16 766 par gejów i 16 138 par lesbijek. Wśród nich w 21 477 przypadkach chodziło o zmianą statusu na małżeński, bo pary już wcześniej zawarły ze sobą związek partnerski.

Deutsche Welle przypomina, jak dwa lata temu wyglądało głosowanie nad związkami małżeńskimi osób homoseksualnych w niemiecki parlamencie.

Kanclerz Angel Merkel ogłosiła wówczas, że w tej sprawie jej partia, CDU, odstępuje od zasadniczego "never" i każdy poseł ma decydować zgodnie z własnym sumieniem. Sama Merkel głosowała przeciw.
Czytaj także:
Lubelski ksiądz zrzuca sutannę. "Jestem gejem, odchodzę"

16280453686',         xfbml: true,         version: 'v2.7'     }); }; (function (d, s, id) {      var js, fjs = d.getElementsByTagName (s) [0];      if (d.getElementById (id)) {return;}      js = d.createElement (s); js.id = id;      js.src = "http://connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js";      fjs.parentNode.insertBefore (js, fjs);    } (document, 'script', 'facebook-jssdk'));
Source link