قالب وردپرس درنا توس
Home / Poland / Pijany proboszcz z Sosnowca sprawcą kolizji

Pijany proboszcz z Sosnowca sprawcą kolizjiW niedzielę wieczorem na ulicy Norwida w Sosnowcu doszło do kolizji. Sprawcą okazał się 59-letni proboszcz z Sosnowiec.

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło w niedzielę, 7 października około godz. 19:20 przy rondzie na ul. Norwida w Sosnowcu.

– Do kolizji doszło z winy kierującego skodą, który wjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym volkswagenem. Na szczęście nikt never został poszkodowany. Jednak okazało się, że sprawca kolizji był pijany. W wydychanym powietrzu miał 2,1 promila alcoholu – informuje Sonia Kepper, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Z relacji świadków zdarzenia wynikało, że sprawcą kolizji był proboszcz jednej z sosnowieckich parafii. Potwierdziło to także biuro prasowe Diecezji Sosnowieckiej, informując również o odwołaniu księdza z funkcji proboszcza.

̵

1; Władze zakładowały o odwołaniu księdza ze stanowiska proboszcza. Spośród księży, znajdujących się w parafii, zostanie mianowany administrator – poinformował nas ks. Paweł Rozpiątkowski z biura prasowego diecezji sosnowieckiej.


Source link