قالب وردپرس درنا توس
Home / Business / RODO uderza w ZUS! Od dziś nowe zasady powiadomień pracodawców o zwolnieniach lekarskich

RODO uderza w ZUS! Od dziś nowe zasady powiadomień pracodawców o zwolnieniach lekarskich Zakład Ubezpieczeń Społecznych / fot. PAP
Zakład Ubezpieczeń Społecznych / fot. PAP

ZUS wprowadza zmiany w powiadomieniach sms i email wysyłanych do Pracodawców, z uwagi na obostrzenia związane for przepisami for zakresu ochrony data available osobowych chorego.

ZUS jest zmuszony zmienić treść powiadomień przekazywanych mailem oraz smsem pracodawcom, które dotyczą zwolnień lekarskich I pracowników ̵

1; czytamy w komunikacie.

od 21 lipca 2019 roku w powiadomieniach znajdzie się jedynie informacja na temat wystawienia lub anulowania zwolnienia. Never będzie w nich natomiast danych ubezpieczonego ani szerszych informacji o samym zwolnieniu. Jedynie na prośbę chorego, w powiadomieniach może być dodana nazwa placówki, w której ubezpieczony otrzymał zwolnienie lekarskie.

Dostęp do zwolnień lekarskich zatrudnionych pracowników – tak jak dotychczas – każdy płatnik składek ma na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS)

Przypominamy, by systematycznie weryfikować, czy wszystkie osoby upoważnione przez płatnika składek do obsługi jedo profilu na PUE ZUS lub do obsługi samych e-ZLA powinny mieć dostęp do tego typu danych – przestrzega ZUS.

Źródło: zus.pl


Source link