Home / Slovakia / Aktuálne výsledky prezidentských volieb 2019 (online)

Aktuálne výsledky prezidentských volieb 2019 (online)PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019

Sledujte aktuálny priebeh volieb.

16. mar 2019 o 6:54 (aktualizované 16. mar 2019 o 8:12) Andrej Kuzmány, SITA, TASR


Updated Novel článok
Naposledy aktualizované pred

Dianie počas prezidentských volieb 201
9 sledujeme minútu po minúte:

8:10. Ako voli? Pripravili sme pre vás jednoduchý návod.

7:52 Pacienti hospitalizovaní v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) budú môcť voliť aj priamo v nemocnici. [19659003] Na voľby prezidenta SR 2019 je pripravená aj naša nemocnica.V tento deň bude pacientom umožnené voliť priamo do prenosnej volebnej urny.V Prípade záujmu voliť je potrebné informovať personál oddelenia či kliniky, ktorý má kontakty na členov volebnej komisie príslušného okrsku a vedia i o tomto upovedomiť, "spresnila hovorkyňa nemocnice Eva Kliská.

7:41 V Banskej Bystrici môžu obyvatelia hlasovať v 77 volebných miestnostiach. Do okrskových komisií bolo delegovaných 468 členov a 77 zapisovateľov.

7:30 Svoj hlas dnes môže odovzdať približne 4,45 milióna voličov . Z toho prvýkrát sa prezidentkých volieb zúčastňuje 280-tisíc voličov, úplne prvé voľby zažíva 17 500 voličov.
Prečítajte si tiež: Dnes náš hlas nemôžu ignorovať

7:18 Povedzme, aké Slovensko chceme.

Dnes je deň, keď nás budú musieť počúvať aj tí, ktorí náš hlas v bežné dni ignorujú.

Akého prezidenta alebo prezidentku si vyberieme pre túto krajinu?

Píše šéfredaktorka SME Beata Balogová.

7:07 Podľa zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ak to miestne podmienky vyžadujú, môže starosta určiť začiatok hlasovania aj na skoršiu hodinu, najviac však o dve hodiny.

Túto možnosť využili v obci Lúčka v Sabinovský okrese, kde a volebné miestnosti otvorili už o 6:00 . Agentúru SITA o tom informovali z tlačového odboru ministerstva vnútra.

Avšak aj tam, kde sa voľby začali skôr, sa musí hlasovať do 22:00.

7:00 Volebné miestnosti sa práve otvorili . Voliči budú môcť odovzdať svoj hlas do 22. hodiny.

BRATISLAVA. O siedmej hodine sa na Slovensku otvorili volebné miestnosti. Voľba prezidenta sa skončí o desiatej hodine večer.

Po sčítaní výsledkov bude ohlásený nový prezident alebo dvaja kandidáti, ktorí postúpia do druhého kola, ktoré sa uskutoční 30. marca.

Sociológ Martin Slosiarik z agentúry Focus hovorí, že účasť v tohtoročných prezidentských voľbách môže byť rekordná ak urnám môže prísť až 60 percent voličov.

Priebežné výsledky môžete sledovať na volby.sme.sk.


Článok pokračuje pod video reklamou


Source link