Home / Dünya / Cumhuriyet Gazetesi – (Video) İstanbul Havalimanı robotları görücüye çıktı

Cumhuriyet Gazetesi – (Video) İstanbul Havalimanı robotları görücüye çıktı[Haber görseli] Tamamen yerli teknoloji ile üretilen, İngilizce ve Türkçe sorulara cevap veren robotlar, yolcularla diyalogda da ilginç görüntüler yarattı. İstanbul Havaalanına oğlunu, gelini ve torunlarını Norveç'e göndermek için gelen Fahriye Gürsoy, “Tanrı sana dua etsin mi?” Diyerek şaka yaptı. Gürsoy kendisine verilen cevaplar için teşekkür etti, "Tanrı sizden memnun olsun. Allah size dua verebilir. Ne demeliyim" dedi.
Gursoy, gazetecilere verdiği demeçte, oğlu, kayınpederi, Norveç'e veda ettiği için üzgün olduğunu söyledi. Norveç'te bir işçi olarak uzun yıllar boyunca, robot havaalanına havaalanını ilk defa ifade eden Gürsoy, "İlk mescidine sordum. Cevap verdi, ama ikinci kez bana söylemedi. robotu görmek çok şaşırıyor. Soru sorabilirsiniz. O da cevap veriyor. Güzel bir şey. "

68546753348847 & # 39 ;, // Uygulama Kimliği status: true, // giriş durumunu kontrol et cookie: true, // çerezleri etkinleştir xfbml: true // ayrıştırma XFBML }); // Buraya ek başlatma kodu FB.Event.subscribe (& # 39; comment.create & # 39 ;, function (yanıt) { // alert (& # 39; aaa & # 39;); }); }; // SDK'yı Asenkron Olarak Yükleme (İşlev (d) { var js, id = & # 39; facebook-jssdk & # 39 ;, ref = d.getElementsByTagName (& # 39; script & # 39;) [0]; if (d.getElementById (id)) {return;} js = d.createElement (& # 39; script & # 39;); js.id = id; js.async = true; //js.src = "http://connect.facebook.net/en_US/all.js"; js.src = "//connect.facebook.net/en_GB/all.js"; ref.parentNode.insertBefore (js, ref); } (Belge));
Source link